Kalsiyum ve D Vitamini

Xtra-cal

 (D vitamini ve mineral içeren kalsiyum takviyesi TAKVİYE EDİCİ GIDA)

Yüksek miktarda kalsiyum ve D vitamini içerir.kalsiyum, kemik ve dişlerin gelişmesine ve kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur.

KULLANIM BİLGİSİ: Gıda takviyesi olarak günde 3 kere öğünlerle birlikte birer tablet alınmalıdır.

İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Kalsiyum ve D vitamini, gençken güçlü, yoğun kemikler oluşturmak ve yaşlandıkça onları güçlü ve sağlıklı tutmak için gereklidir. Burada yer alan bilgiler, kemik sağlığı için en önemli iki besin olan kalsiyum ve D vitamini hakkında her şeyi öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Kalsiyum nedir ve ne işe yarar?

Kalsiyum yaşam için gerekli olan bir mineraldir. Kemik inşa etmenin ve sağlıklı kalmanın yanı sıra, kalsiyum kanımızın pıhtılaşmasını, kaslarımızın kasılmasını ve kalbimizin atmasını sağlar. Vücudumuzdaki kalsiyumun yaklaşık% 99’u kemiklerimizde ve dişlerimizde bulunur.

Her gün cildimiz, tırnaklarımız, saçlarımız, terimiz, idrarımız ve dışkılarımızla kalsiyum kaybediyoruz. Vücudumuz kendi kalsiyumunu üretemez. Bu yüzden yediğimiz yiyeceklerden yeterli miktarda kalsiyum almak önemlidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan kalsiyumu almadığımızda, kemiklerimizden alınır. Bu arada bir olması normaldir, ancak çok sık meydana gelirse kemikler zayıflar ve kırılması daha kolay olur.

Ne Kadar Kalsiyum İhtiyacınız Var?

Her gün ihtiyacınız olan kalsiyum miktarı yaşınıza ve cinsiyetinize bağlıdır.

KADIN
50 yaş ve altı Günlük 1000 mg *
51 yaş ve üstü Günlük 1.200 mg *
ERKEKLER
70 yaş ve altı Günlük 1000 mg *
71 yaş ve üstü Günlük 1.200 mg *
 *Bu gıda ve takviyelerden aldığınız toplam kalsiyum miktarını içerir.

Kalsiyum Kaynakları

Kalsiyumdan Zengin Gıda Kaynakları
Gıda en iyi kalsiyum kaynağıdır. Süt, yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri kalsiyum bakımından zengindir. Bazı yeşil sebzeler ve diğer yiyecekler daha az miktarda kalsiyum içerir. Bazı meyve suları, kahvaltı yemekleri, soya sütü, tahıllar, atıştırmalıklar, ekmekler ve şişelenmiş su kalsiyum ekledi. Soya sütü veya kalsiyum ile güçlendirilmiş başka bir sıvı içerseniz, kabı iyice çalkaladığınızdan emin olun, çünkü kalsiyum dibe yerleşebilir.

 

Gıda Etiketlerini Okumak – Ne Kadar Kalsiyum Alıyorum?

Belirli bir gıdada ne kadar kalsiyum olduğunu belirlemek için, beslenme değerleri panelinde günlük değer (DV) olup olmadığını kontrol edin. Gıda etiketleri kalsiyumu DV’nin yüzdesi olarak listeler. Bu miktar günde 1.000 mg kalsiyuma dayanmaktadır. Örneğin:

  • % 30 DV kalsiyum 300 mg kalsiyuma eşittir.
  • % 20 DV kalsiyum 200 mg kalsiyuma eşittir.
  • % 15 DV kalsiyum 150 mg kalsiyuma eşittir.

Kalsiyum Takviyeleri

Bir takviyeden ihtiyacınız olan kalsiyum miktarı, yiyeceklerden ne kadar aldığınıza bağlıdır. Yiyeceklerden tavsiye edilen günlük miktarı almaya çalışın ve herhangi bir eksikliği telafi etmek için sadece takviye edin. Genel olarak, ihtiyacınız olmayan takviyeleri almamalısınız. Gıdalardan yeterli miktarda kalsiyum alırsanız, takviye almayın. İhtiyacınız olandan daha fazla kalsiyum almanın ek bir yararı yoktur. Bunu yapmak bazı riskler bile taşıyabilir.

Herbalife Bağımsız Distribitörü olan Extreme Life Club sizlere ve tüm Türkiyeye Yaşam Koçluğu ve Dengeli Beslenme hakkında hizmet veriyor.

Muhammed Emin MACİT
  WHATSAPP MESAJ BIRAK
 +90 544 863 64 13
  info@extremelifeclub.com
  www.extremelifeclub.com

 

ÜCRETSİZ ÜYE OLUN TÜM ÜRÜNLERİ İNDİRİMLİ ALIN >>

Bir cevap yazın